Altyapının Her Yerinde Veri Havooz'ları Oluşturuyoruz...

Bulut Bilişim Teknolojileri özellikle kullanıcıya sunduğu veriyi olduğu yerde işleme, saklama ve birçok servisin ve kullanıcının ortak kullanımına sunması avantajlarıyla kullanımı kolay, hızlı ve düşük maliyetli çözümler sunmaktadır. Havooz olarak Hadoop tabanlı dağıtık teknolojilerde uzmanlaşmış kadromuzla birlikte birçok verinizi bir havuzda topluyor ve birçok servisin ortak kullanımına sunuyoruz.

 

Veriyi Değil Servisi Taşıyın...

Kurulan veri havuzlarıyla veriyi tek ve ortak kullanımlı bir şekilde depoluyoruz, depolama çözümü aynı zamanda işleme yeteneğine sahip olduğu için, veriyi işleneceği yere taşımak yerine, veriyi olduğu yerde işleyerek verimli, hızlı ve ortak kullanımlı olması sebebiyle ulaşılabilir bir sistem olmasını sağlıyor.

Kopyalamadan ve Yer Kazanımlı Olarak, Güvenle Saklayın...

Servisleri veriye getirmenin bir avantajı da, verinin kopyalanmaya ihtiyaç duymadan olduğu yerde işlenilmesini imkanlı kılmasıdır. Havooz bünyesinde barındırdığı sıkıştırma teknolojileriyle 1/8 oranına kadar yer kazanımı sağlarken, ucuz diskler kullanılmasıyla yüksek başarımlı depolama çözümlerinin yüksek 10 Bin $/Terabayt değerlerini 100 $/Terabayt'lara kadar, veri güvenliğinden ödün vermeden düşürebilmektedir.

Birden Fazla Servis Aynı Havooz'da Hizmet Versin...

Havooz teknolojileri birden fazla işin aynı zamanda ve verimli çalışabilmeleri için gerekli tüm ögeleri bünyesinde barındırıyor. Birden fazla servis aynı sistemi kullanıyor. Aynı sistem ETL işi yaparken, aynı anda veritabanı olabiliyor ve aynı zamanda da raporlama yaparak şirket maliyetlerini düşürüyor.

Baştan Uca Altyapı Süreci...

Havooz kurumsal altyapıyla ilgili neredeyse tüm süreçlerde şirketlere ulaşılabilir bulut sistemleri kurulmasında yardımcı olmaktadır. Verinin üretilmesinden, müşteri hizmetlerine, yöneticilere, son kullanıcılara ve diğer sistemlerin beslenmesine kadar baştan uca neredeyse tüm altyapı operasyonlarında yer almaktadır.