KAYNAKLARI DOĞRU KULLANIN

Havooz'un geliştirdiği teknolojiler arasında birden fazla işin doğru kaynaklara doğru zamanda ulaşmasını sağlama  özellikleriyle "Havooz Pipelining" de yer alıyor.

Doğru Zamanda Doğru Kaynak...

Havooz Pipelining Hadoop platformu üzerinde çalışan işlerin ne zaman diske ne zaman işlemciye başvuracağını takip ediyor ve kaynak kullanımını en-iyileştirmek için bu iki kaynağın kullanımlarının çakışmasından doğabilecek gecikmeleri en aza indirgiyor. Bu teknoloji birden fazla işin tek bir kaynağı kullandığı durumlarda yüzde 22'ye kadar performans artışı ağlıyor ve zaten Büyük-Veri'yi hızlı işlemek için geliştirilmiş olan Hadoop'un gücüne güç katıyor.

Nasıl Çalışıyor?

Havooz Pipelining Havooz çerçevesi üzerinde çalışan her bir iş için istatistiksel veriler toplamaktadır. Bu istatistiksel verilerle, çalışan işlerin ne zaman disk üzerinde işlem yaptığını ne zaman ağ üzerinden dosya aktarımı yaptığını, hafıza ve işlemci kullanımlarını gözlemleyen sistem bir sonraki çalışma periyodunda bu istatistiksel veriler ışığında kullanım izinlerini oluşturuyor ve kaynakların ortak olarak ve birden fazla iş için kullanımdaki çakışmalar en aza indirgenecek şekilde düzenleniyor.

Demo Sayfaları Paylaşılacaktır.