DEPOLAYIN YERDEN KAZANIN

Kurumsal firmaların sıklıkla tercih ettikleri SAN teknolojilerindeki yüksek maliyetler, Hadoop temelli çözümlerin önünü açmaktadır. Hadoop yüksek maliyetli (High-End) sunuculara ihtiyaç duymadığı gibi güvenilirliği garanti edilmeyen sistemlerde dahi çalışabilen ve veri kaybına karşı oldukça güçlü bir şekilde direnebilen mekanizmalara sahiptir. 

Backup Tape'lerine Son

Hadoop kendi arşivleme teknolojisiyle düşük maliyetli yedeklemede Tape'lerin tahtını sallıyor. Verinin direk ulaşılabilir olması (online data) sayesinde, yedekten dönüşleri anlık hareketler haline getiriyor. Yüksek güvenlik seçenekleriyle ve düşük maliyetleriyle Hadoop yedekleme çözümlerinin geliştirilmesine olanak sağlıyor.

Depolama Çözümü Olarak HADOOP

Birden fazla düşük maliyetli (Low-End) sunucunun depolama becerilerini tek bir kaynakmış gibi kullanması, veri kaybına dirençli olması, verilerin sıkıştırılmış bir şekilde saklanabilmesi ve düşük maliyetle yüksek kapasiteli depolama sağlaması özellikleriyle Hadoop, yer kazanımlı ve yüksek performanslı bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Demo Sayfaları Paylaşılacaktır.