Öğretiyoruz

Havooz Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak önderliğini üstlendiğimiz ve sektöre özgü bilgi paylaşımını, büyük-veri ve beraberinde gelişen teknolojileri ağırlıklı konu ederek, büyük-veri farkındalığını arttırmak, genç arkadaşlarımıza staj ve iş imkânı sağlamasını hedeflediğimiz Havooz Academy’i sizlere tanıtmak istiyoruz.

Havooz Academy Nedir?

Havooz Academy büyük-veri (Big-Data) üzerine kurulmuş bir dünyada, Hadoop ve beraberinde gelen dağıtık mimariler özelinde kurulmuş bir bilgi paylaşım platformudur.

Havooz Academy Neyi Amaçlar?

Havooz Academy büyük-veri özelinde bir topluluğun oluşturulmasını, ihtiyaç duyulan bilginin doğru, güvenilir ve kendi dilimizde ulaşılabilir olmasını ve çok hızla büyüyen büyük-veri dünyasında farkındalığın arttırılmasını amaçlar.

Kimler Girebilir?

Havooz Academy’nin herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır. İsteyen, big-data ve beraberinde gelişen teknolojilere ilgi duyan herkes girebilir, bilgi edinebilir ve kendi deneyimlerini paylaşabilir.

Avantajları Nelerdir?

Kendi dilimizde ve doğru bilgiye ulaşmanın kolaylığını sunuyoruz. Öğrencilerin aynı zamanda öğretmen olmalarını sağlarken, aynı zamanda da bilgi birikimini ve paylaşımını arttırıyoruz. Ayrıca Havooz olarak Havooz Academy de kendini gösteren (paylaşım ve katılım) arkadaşlarımıza, Havooz’da staj ve iş imkânı sunuyoruz. Havooz olarak staj konusuna kafayı takmış durumdayız. Kendimiz yetiştiriyoruz her şeyi öğretmeden bırakmıyoruz. Sadece yaz dönemi boyunca çalışabilecek arkadaşlarımıza staj yaptırıyoruz ve stajyer arkadaşlarımıza ucuz iş gücü gözüyle bakıp sömürmüyoruz. Bizimle birlikte bir takım arkadaşı gibi davranıyor ve ücretsiz staj yaptırmıyoruz. Stajyer arkadaşlarımıza belli bir taban ücretin dışında, performansları doğrultusunda değişen miktarlarda maaş veriyoruz. Havooz ruhuna sahip olduğuna inandığımız arkadaşlarımızı stajları sonunda bizimle çalışmak üzere okulları bittiğinde takım arkadaşı olmak üzere çağırıyoruz. 

http://www.havoozacademy.org